Na wystawie zostaną zaprezentowane starannie wyselekcjonowane, oryginalne prace obydwu artystów, pochodzące z prywatnych kolekcji oraz z fundacji gromadzących dorobek tych artystów. Część́ eksponatów zostanie pokazana szerokiej publiczności po raz pierwszy. Wystawa ukazuje artystów, którzy stylem, wizjonerstwem i kunsztem wykroczyli poza epokę, w której przyszło im żyć. Dwie wybitne indywidualności XX wieku poznajemy, jako jednostki, intensywnie działające w wielu dziedzinach sztuki, poczynając od malarstwa, rzeźbiarstwa i filmu, a kończąc na projektowaniu przedmiotów oraz logotypów. Salvador Dali oraz Andy Warhol starannie kreowali…
Dowiedz się więcej »Adam Myjak blisko 50 lat życia poświęcił pracy twórczej, włączając w to czas studiów, kiedy był już aktywnym i samodzielnym artystą. Liczącym się w Polsce rzeźbiarzem stał się w wieku niespełna 30 lat. Dziś jest nestorem polskiej sztuki współczesnej. Rzeźbi człowieka – głowy, torsy, figury. Jego sztuka opowiada zaś ludzkie historie – zarówno w sensie losów jednostkowych, egzystencjalnej konieczności nas jako gatunku, jak i uwikłania w dzieje, często dramatyczne. Artysta przyznaje: Mnie cały czas prześladuje jeden temat-pytanie: sens przemijania. (…)…
Dowiedz się więcej »Od 6 do 30 kwietnia w murach Galerii Miejskiej we Wrocławiu będzie można obejrzeć wystawę zbiorową „Jarosław Kukowski i uczniowie”. Na ekspozycji Mistrz zaprezentuje malarstwo surrealistyczne oraz instalacje będące połączeniem rzeźby, malarstwa i monumentalnych zegarów. Wystawę dopełnią prace uczniów Kukowskiego, czyli Jolanty Bukowskiej, Ewy Kukowskiej, Piotra Lemke oraz Krzysztofa Sprady. Na prezentowanej w Galerii Miejskiej we Wrocławiu przekrojowej wystawie prac Jarosława Kukowskiego, będzie można podziwiać dzieła zarówno z początku jego drogi twórczej, datowane na lata 90., jak i najnowsze realizacje…
Dowiedz się więcej »Bartłomiej Kownacki - polski malarz, autor realistycznych obrazów ,w treści niejednokrotnie kontestujących otaczającą nas rzeczywistość. Urodzony w 1978 roku w Ostródzie na Mazurach, od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. W dzisiejszym, trudnym dla artystów czasie próbuje żyć z malarstwa. Jego umiejętności warsztatowe, upór i bezkompromisowość , pozwalają przypuszczać, iż założenie malarza ma szansę realizacji i kolekcjonerzy z…
Dowiedz się więcej »O tym, że Edward Dwurnik jest jednym z największych i najpopularniejszych polskich malarzy współczesnych, nawet nie trzeba pisać, bo i tak wszyscy o tym wiedzą. Wiedzą też, że w tym roku Mistrz Edward obchodzi jubileusz 75-lecia urodzin. Nie wszyscy jednak pamiętają, że dokładnie 5 lat temu to jego wystawa pt. EDWARD DWURNIK NAD MORZEM zainaugurowała działalność Galerii STALOWA. By uczcić tego wielkiego Artystę, jego 75-lecie oraz nasz skromny jubileusz, zaprosiliśmy go z wystawą nowych obrazów. Gdy spotkaliśmy się parę tygodni…
Dowiedz się więcej »Szklana „Rodzina”, „Zebra”, „Asteroid”, „Cora”, „Pręgi”, „Grys”, „Conti” i „Głowa dziewczyny”, a także „kultowy” dla polskiego dizjanu „Radiant” w wersji szmaragdowej, znajdą się na wystawie „Barwny świat wielu form - szkło artystyczne i użytkowe z huty w Ząbkowicach”, która z końcem kwietnia otwarta zostanie w Willi Caro. W latach 60-tych i 70-tych XX wieku w hutach szkła Zagłębia Dąbrowskiego, wśród których huta ząbkowicka odegrała znaczącą rolę – swoje nowatorskie projekty realizowali Eryka Trzewik-Drost, Jan Sylwester Drost, Ludwik Fiedorowicz, Bogdan Kupczyk,…
Dowiedz się więcej »