Dyrektor włoskiego muzeum spalił dwa obrazy w ramach protestu

· 19-03-21 · Aktualności
Dyrektor wloskiego muzeum spalil dwa obrazy

Museo Archeologico Nazionale ogłosiło zniszczenie dwóch XVI-wiecznych obrazów, które wisiały w muzeum od dziesięcioleci, w odpowiedzi na cięcia w finansowaniu państwowym. Akt ten był różnie interpretowany, ale większość ludzi uważa, że zniszczenie obrazów było przesłaniem politycznym.

Co dokładnie stało się w Casoria Contemporary Art Museum w Neapolu?

Muzeum Reggii Neapolitańskiej poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych o zniszczeniu dwóch obrazów ze swojej kolekcji z powodu zmniejszenia funduszy przez Ministerstwo Kultury. Obrazy zostały rzekomo zniszczone na widoku publicznym podczas otwartej imprezy w muzeum w proteście przeciwko decyzji ministerstwa o zmniejszeniu budżetu. W rezultacie dyrektorowi muzeum postawiono zarzut publicznego wykroczenia.

Dlaczego ograniczenie budżetu na sztukę jest złym pomysłem?

Cóż, sztuka jest niezbędna dla naszej kultury, a zdrowe społeczeństwo musi kultywować różnorodność idei i perspektyw. Nie możemy pozwolić sobie na wpadnięcie w pułapkę homogeniczności, a sztuka jest w tym względzie niezwykle ważna. Artyści pomagają nam spojrzeć na świat w nowy sposób, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych, coraz bardziej podzielonych czasach.

Sztuka jest ważna w edukacji, ponieważ pomaga dzieciom rozwijać kreatywne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Pomagają też dzieciom odkrywać ich twórczą stronę i wyrażać siebie. Umiejętności te są ważne zarówno dla kreatywności, jak i dla rozwiązywania problemów. Pomagają też dzieciom współpracować, co jest ważne w branży twórczej.


Autor @RS

Komentarze

Najnowsze wpisy

alternative
Warszawskie spotkanie ceramiczne - Wystawa Ceramiki

Warszawa to niezwykłe miasto o bogatej historii i kulturze. To tygiel kulturowy z różnorodną ludnością,

Czytaj dalej
alternative
O aukcji „Contemporary & Post-War Art Evening Sale”

Ta aukcja odbędzie się 19 października 2018 r. i obejmuje wybór dzieł nowoczesnych i współczesnych z ok

Czytaj dalej
alternative
Rok Klimta w Wien Museum

Wien Museum to najpopularniejsza atrakcja kulturalna miasta i najstarsze wiedeńskie muzeum. Zostało otwarte

Czytaj dalej