O aukcji „Contemporary & Post-War Art Evening Sale”

· 16-04-21 · Aktualności

aukcja Contemporary & Post-War Art Evening Sale

Ta aukcja odbędzie się 19 października 2018 r. i obejmuje wybór dzieł nowoczesnych i współczesnych z okresu od 1940 r. do chwili obecnej. W sprzedaży znajdują się dzieła Andy'ego Warhola, Joana Miró, Jeana-Michela Basquiata, Eda Ruschy, Davida Hockneya i wielu innych. Wszystkie dzieła mają gwarancję autentyczności i proweniencji, którą można prześledzić na podstawie wystawy publicznej.

Dom Aukcyjny Christie's

Christie's to jedna z najstarszych firm działających w branży sztuki, założona w 1766 roku. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych domów aukcyjnych na świecie i jedyny, który jest notowany na giełdzie, obecnie pod nazwą CHR.

Christie's jest szczególnie znany ze sprzedaży dzieł sztuki, ale sprzedaje również książki. Dom aukcyjny ma specjalny dział książek i rękopisów, a wszystkie książki są oceniane według ich stanu, przy czym najlepszy jest stan "Fine". Większość książek wystawianych na aukcjach Christie's jest bardzo rzadka, a firma współpracuje z domami aukcyjnymi, kolekcjonerami i dealerami z całego świata, aby dostarczyć rzadkie książki na swoje aukcje. Christie's prowadzi również bardzo aktywny rynek internetowy, na którym można kupować książki bezpośrednio od firmy.

Dom aukcyjny Sotheby's

Sotheby's to jeden z najbardziej prestiżowych domów sztuki na świecie, specjalizujący się w rzadkich dziełach sztuki, biżuterii i nieruchomościach. Firma została założona w 1744 roku w Londynie, kiedy irlandzki księgarz Benjamin Simon wystawił na aukcję rzadką książkę. Simon zmienił później nazwisko na Sotheby i nawiązał współpracę z innym księgarzem o nazwisku Francis Curll, zakładając w ten sposób Sotheby's w formie, jaką znamy dzisiaj.

W ciągu następnych kilku stuleci Sotheby's stał się wiodącym domem aukcyjnym na świecie, organizującym aukcje dzieł sztuki, metali szlachetnych, nieruchomości, przedmiotów kolekcjonerskich i wielu innych. Obecnie Sotheby's działa w ponad 40 krajach.


Autor @RS

Komentarze

Najnowsze wpisy

alternative
Jak przyciągnąć uczestników do konkursu sztuki?

Konkursy sztuki to doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i promowanie talentów artystycznych. Jednak aby

Czytaj dalej
alternative
Alternatywne metody wypalania ceramiki artystycznej

Wypalanie ceramiki artystycznej jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia przedmiotów z gliny. Metody te

Czytaj dalej
alternative
Odchudzona Wenus, czyli artystyczny projekt Anny Utopii Giordano

Utopia Giordano, znana ze swoich prowokacyjnych i skłaniających do refleksji prac, stworzyła dzieło, które dot

Czytaj dalej
alternative
Wystawa pt. Świętości - akt w nowoczesnej sztuce polskiej

Wystawa poświęcona jest roli aktu w sztuce polskiej od okresu międzywojennego do współczesności. Prezentuje ró

Czytaj dalej