O aukcji „Contemporary & Post-War Art Evening Sale”

· 16-04-21 · Aktualności
aukcja Contemporary & Post-War Art Evening Sale

Ta aukcja odbędzie się 19 października 2018 r. i obejmuje wybór dzieł nowoczesnych i współczesnych z okresu od 1940 r. do chwili obecnej. W sprzedaży znajdują się dzieła Andy'ego Warhola, Joana Miró, Jeana-Michela Basquiata, Eda Ruschy, Davida Hockneya i wielu innych. Wszystkie dzieła mają gwarancję autentyczności i proweniencji, którą można prześledzić na podstawie wystawy publicznej.

Dom Aukcyjny Christie's

Christie's to jedna z najstarszych firm działających w branży sztuki, założona w 1766 roku. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych domów aukcyjnych na świecie i jedyny, który jest notowany na giełdzie, obecnie pod nazwą CHR.

Christie's jest szczególnie znany ze sprzedaży dzieł sztuki, ale sprzedaje również książki. Dom aukcyjny ma specjalny dział książek i rękopisów, a wszystkie książki są oceniane według ich stanu, przy czym najlepszy jest stan "Fine". Większość książek wystawianych na aukcjach Christie's jest bardzo rzadka, a firma współpracuje z domami aukcyjnymi, kolekcjonerami i dealerami z całego świata, aby dostarczyć rzadkie książki na swoje aukcje. Christie's prowadzi również bardzo aktywny rynek internetowy, na którym można kupować książki bezpośrednio od firmy.

Dom aukcyjny Sotheby's

Sotheby's to jeden z najbardziej prestiżowych domów sztuki na świecie, specjalizujący się w rzadkich dziełach sztuki, biżuterii i nieruchomościach. Firma została założona w 1744 roku w Londynie, kiedy irlandzki księgarz Benjamin Simon wystawił na aukcję rzadką książkę. Simon zmienił później nazwisko na Sotheby i nawiązał współpracę z innym księgarzem o nazwisku Francis Curll, zakładając w ten sposób Sotheby's w formie, jaką znamy dzisiaj.

W ciągu następnych kilku stuleci Sotheby's stał się wiodącym domem aukcyjnym na świecie, organizującym aukcje dzieł sztuki, metali szlachetnych, nieruchomości, przedmiotów kolekcjonerskich i wielu innych. Obecnie Sotheby's działa w ponad 40 krajach.


Autor @RS

Komentarze

Najnowsze wpisy

alternative
Warszawskie spotkanie ceramiczne - Wystawa Ceramiki

Warszawa to niezwykłe miasto o bogatej historii i kulturze. To tygiel kulturowy z różnorodną ludnością,

Czytaj dalej
alternative
Rok Klimta w Wien Museum

Wien Museum to najpopularniejsza atrakcja kulturalna miasta i najstarsze wiedeńskie muzeum. Zostało otwarte

Czytaj dalej
alternative
Dyrektor włoskiego muzeum spalił dwa obrazy w ramach protestu

Museo Archeologico Nazionale ogłosiło zniszczenie dwóch XVI-wiecznych obrazów, które wisiały w muzeum od

Czytaj dalej