Dolny Śląsk w sztuce, czyli Projekt Silesium

Redakcja

1 grudnia, 2023
Projekt Silesium to przedsięwzięcie mające na celu odkrywanie dolnego śląska oraz jego dziedzictwa kulturowego. Celem projektu jest przybliżenie zamieszkujących ten teren ludziom spoza regionu. Sztuką jest wszystko, co czyni świat lepszym miejscem. Projekt Silesium jest wyjątkowy ze względu na otwarty charakter, w którym każdy może się znaleźć. Nie chodzi o to, by nikogo nie zawrócić z drogi, ale o to, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. Nie ma w projekcie żadnych ograniczeń wiekowych, ani językowych. Każdy może w nim uczestniczyć.

Projekt Silesium – co z tego wyniknie dla kultury na Dolnym Śląsku?

Na przestrzeni lat wiele zmieniło się w kulturze dolnośląskiej. Przede wszystkim wsparcia ze strony władz. Jeśli chodzi o kulturę, to na pewno jest ona ważna, ale jej finansowanie musi być na poziomie. Wsparcia ze strony władz jest, ale małego. Wsparcie władz dla kultury powinno być na poziomie wysokim, zwłaszcza że kultura to nie tylko teatr, muzea, ale przede wszystkim też szkoły, biblioteki, kluby itd.

Projekt Silesium – nowa inicjatywa kulturalna na Dolnym Śląsku

Projekt Silesium to nowa inicjatywa kulturalna na Dolnym Śląsku, która została zapoczątkowana w 2017 roku. Jej celem jest zaprezentowanie zróżnicowanej kultury śląskiej, jak również integracja środowisk kulturalnych z całej Polski w ramach wspólnego projektu.

Polecane: