Warszawski Festiwal Sztuki GROUND ART

Redakcja

3 grudnia, 2023
Festiwal ten, odbywający się w Warszawie, w Polsce, zaprasza artystów z całego świata do zaprezentowania swoich prac w różnych mediach. Festiwal oferuje możliwość nawiązania kontaktów z innymi artystami, poznania kolekcjonerów sztuki i odkrycia nowych dzieł.

Warszawski Festiwal Sztuki GROUND ART – program

Festiwal odbędzie się w dniach 28 września – 7 października. Tematem przewodnim festiwalu jest „Sztuka ziemi”. Jest to połączenie różnych form i dyscyplin sztuki, a także zbiorowych i indywidualnych działań twórczych. Ground Art to szerokie pojęcie, które obejmuje wszystko, od street artu i graffiti po rzeźbę, instalację i malarstwo na ziemi. Proces twórczy jest otwarty dla wszystkich i nie ma ograniczeń co do stylu czy tematyki prac. Głównym celem festiwalu jest stworzenie okazji do otwartego dialogu i wymiany pomysłów między artystami a publicznością, a także szerzenie świadomości wartości i znaczenia sztuki w naszym codziennym życiu.

Warszawski Festiwal Sztuki GROUND ART – wystawcy

Jest to doskonała okazja do nawiązania kontaktów, poznania innych artystów i kuratorów, a także zaprezentowania swoich prac przed szeroką publicznością. Warszawski Festiwal Sztuki odbywa się co roku w październiku w Warszawie i jest obchodzony od 2014 roku. Podczas tego festiwalu sztukę można zobaczyć w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, ulice, a nawet metro.

Warszawski Festiwal Sztuki GROUND ART – artyści

Warszawski Festiwal Sztuki to multidyscyplinarne wydarzenie, które ma na celu zjednoczenie współczesnej sztuki i kultury w stolicy Polski poprzez zaproszenie artystów wizualnych, muzyków, trup teatralnych, poetów i innych kreatywnych osób z całego świata. Program festiwalu jest tak skonstruowany, że każdy dzień jego trwania jest inny. Proces twórczy i różnorodność dzieł wzbogaca zaangażowanie publiczności w działania festiwalowe. Warszawski Festiwal sztuki gości sztukę w przestrzeni publicznej i zaprasza wszystkich do jej swobodnego odkrywania, fotografowania, rozmawiania z artystami i doświadczania miasta w nowy sposób. Oczekuje się, że wydarzenie przyciągnie do miasta 20 000 odwiedzających.

Polecane: