Wystawa „Fantom” w Galerii Bielskiej BWA

Redakcja

5 grudnia, 2023
Jeśli interesujesz się sztuką nowoczesną, to koniecznie musisz odwiedzić Galerią Sztuki BWA w Bielsku-Białej, które znajduje się na terenie województwa śląskiego. Jest to jedna z najpopularniejszych galerii sztuki w Bielsku-Białej. Wystawiane tu prace utrzymane są głównie w stylu abstrakcyjnym, ekspresjonistycznym i minimalistycznym. Co warto tu zobaczyć: Wystawy, które można tu zobaczyć, zmieniają się regularnie, więc zawsze jest coś nowego do zobaczenia.

Wystawa Fantom – co to takiego?

Wystawa jest prezentowana w formie podróży przez tajemniczy i fantastyczny świat sztuki. Jej tematem przewodnim jest „Fantom”, postać ze słynnej serii komiksów „Fantom” Stanislava Maroko. Wystawa jest próbą pokazania zwiedzającym różnorodności stylów i tematów sztuki współczesnej poprzez prezentację jej najnowszych trendów, a także umożliwienia im doświadczenia wrażenia przebywania w surrealistycznym, fantastycznym i magicznym świecie „Fantoma”.

Fantom – wrażenia z wystawy

Wystawa „Fantom” w Galerii Bielskiej BWA została otwarta 1 grudnia 2018 r. Wystawa prezentuje prace artystów z różnych krajów, których łączy wspólny motyw czarno-białego obrazu, symbolizującego dwoistość. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 17 marca 2019 r.

Fantom – ciekawostki na temat wystawy

Zacznijmy od kilku faktów na temat tej wyjątkowej wystawy. Po pierwsze, jest to jedyna tego typu wystawa na świecie! Z całą pewnością możemy stwierdzić, że wystawa „Fantom” nie pozostawi nikogo obojętnym. Wystawa prezentuje wybór dzieł z różnych zbiorów i jest niezwykle ciekawa do obejrzenia.

Polecane: